1% podatku

1% podatku – przekaż go dla biednych

Korzystając z programu do rozliczania PIT przekazujesz 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Dzięki temu wspierasz potrzebujące dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Zapewniamy, że 1% podatku, który nam przekażesz, zostanie wydany gospodarnie i trafi do tych dzieci, które najpilniej potrzebują pomocy. Pamiętaj, że każda kwota ma znaczenie. Nawet jeśli wydaje Ci się niewielka dla potrzebujących 1% Twojego podatku to skarb.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich od 2 lat jest organizacją pożytku publicznego. Środki pozyskane dzięki 1% podatku przeznaczamy na realizację celów statutowych. Nie wydajemy ich ani na reklamę, ani na koszty administracyjne. Stowarzyszenie działa przy Zgromadzeniu Księży Marianów. To najstarszy w Polsce zakon męski, założony w 1673 roku. Przez te wszystkie lata nauczyliśmy się pomagać skutecznie, optymalnie, gospodarnie, wykorzystując powierzona nam przez Darczyńców środki na cele niezbędne i przynoszące jak największą korzyć potrzebującym.

Obejrzyj zdjęcia z naszych misji i poznaj bliżej potrzebujących, którzy czekają na Twój 1%.

Księża Marianie prowadzą misje w najbiedniejszych regionach świata. Twój 1% podatku pomoże nam w sfinansowaniu zakupu produktów spożywczych niezbędnych do wydawania bezpłatnych posiłków najuboższym. Nikt na świecie nie powinien cierpieć z powodu głodu. Bardzo prosimy – pomóż nam to zmienić.

Dożywianie dzieci w Kamerunie.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich wspiera ofiary klęsk żywiołowych i działań wojennych. w ostatnich latach szczególnie zaangażowaliśmy się w pomoc ofiarom tajfunu i działań wojennych na Ukrainie (wśród których było wielu Polaków). Docieramy z lekami i prowiantem tak, gdzie nie dociera inna pomoc humanitarna. Pamiętaj – przekazując nam 1 procent swojego podatku możesz uratować komuś życie.

Tak wyglądał krajobraz po przejściu tajfunu, który zniszczył Filipiny.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich wspiera edukację dzieci i młodzieży w najbiedniejszych krajach świata. Przekazując nam 1% podatku wesprze szkoły prowadzone przez marianów w Afryce oraz placówki edukacyjne w Indiach. Każde dziecko powinno mieć prawo do nauki. Pomóż nam dać szansę na wykształcenie najbiedniejszym dzieciom.

Dzieci w Indiach, którym pomagają misjonarze.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich opiekuje się również sierotami oraz osobami starszymi, które nie mają żadnych bliskich. Samotność bez rodziny, zwłaszcza połączona z choroba jest bardzo dotkliwa. Twój 1% podatku pozwoli złagodzić ból naszych podopiecznych.

Podopieczni Oratorium dla dzieci w Kazachstanie. Wiele z nich to sieroty.

Pamiętaj – przekazanie 1% podatku to tylko chwila.

Nie kosztuje nic dodatkowo.

Nie wymaga wielkiej pracy.

Efekty Twojej pomocy mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania.

Z góry dziękujemy w imieniu potrzebujących.

→ Kto może przekazać 1% podatku?

1% podatku mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. Osoby te rozliczają się na drukach: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

→ Czy emeryci mogą przekazać 1% podatku?

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie.

→ Gdzie mogę przeczytać sprawozdania Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich?

Zapraszamy tutaj

→ Gdzie mogę zapoznać się z informacjami o zakończonych akcjach, obejrzeć zdjęcie, zobaczyć jak Stowarzyszenia wydaje pieniądze Darczyńców?

Zapraszamy tutaj