Pit 39

Poniżej znajdziesz wiele wskazówek pozwalających poprawnie wypełnić PIT i wyjaśnienie najczęściej zadawanych pytań. Dzięki modułowi "PIT-SCAN" program wypełnia zeznanie roczne PIT w ciągu kilku sekund. Innowacyjna technologia dla wszystkich.

Pobierz program i rozlicz PIT

Masz pytania związane z rozliczeniem?Użytkownicy darmowego programu PIT-OPP mogą korzystać z telefonicznych porad doradców podatkowych. Wystarczy jeden telefon, a Twoje wątpliwości zostaną rozwiane przez profesjonalistów. infolinia podatkowa: 801 066 925 

Rozlicz PIT on-line

Im szybciej wyślesz deklarację podatkową do urzędu skarbowego, tym prędzej otrzymasz zwrot z podatku.

Dowiedz się więcej o PIT 39

Kto powinien złożyć deklarację PIT 39?

Powinni zrobić to podatnicy, którzy uzyskali przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych opodatkowanych 19% podatkiem dochodowym i zarazem nie była to działalność gospodarcza.

Co zrobić jeśli nieruchomość należała do majątku firmy?

Przedsiębiorcy, którzy uzyskali przychody ze sprzedaży nieruchomości należącej do majątku firmy nie są zobowiązani do złożenia deklaracji PIT 39.

Co zrobić jeśli nieruchomość była przedmiotem wymiany?

W taki przypadku również należy wykazać dochody z tytułu wymiany składając deklarację PIT 39.

Do kiedy należy złożyć deklarację pit 39?

PIT 39 należy złożyć do końca kwietnia.

Czym jest identyfikator podatkowy, który należy umieścić w formularzu?

Wedle wytycznych Ministerstwa Finansów jest to NIP lub PESEL. PESEL w deklaracji wpisują osoby, które nie prowadziły działalności gospodarczej, nie były zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług, nie były płatnikami (zarówno składek na ubezpieczenia społeczne/ubezpieczenie zdrowotne jak i podatku np. z tytułu zatrudnienia pracownika). Jeśli nie spełniasz jednego z powyższych warunków Twoim identyfikatorem podatkowym jest NIP.

Jak wypełnić PIT 39? Mam kłopoty z wypełnieniem PIT 39….

Jeśli masz pytania dotyczące rozliczenia lub wypełnienie PIT 39 sprawia Ci trudność skorzystaj z pomocy ekspertów. Zadzwoń do infolinii podatkowej: 801 066 925, pomożemy Ci wypełnić PIT.

Gdzie znajdę aktualną broszurę Ministerstwa Finansów?

Możesz pobrać broszurę o PIT 39  tutaj