1,5% podatku

przekaż go dla biednych

Korzystając z programu do rozliczania PIT przekazujesz 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Dzięki temu wspierasz potrzebujące dzieci w najbiedniejszych regionach świata. Zapewniamy, że 1,5% podatku, który nam przekażesz, zostanie wydany gospodarnie i trafi do tych dzieci, które najpilniej potrzebują pomocy. Pamiętaj, że każda kwota ma znaczenie. Nawet jeśli wydaje Ci się niewielka dla potrzebujących 1,5% Twojego podatku to skarb.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich od wielu lat jest organizacją pożytku publicznego. Środki pozyskane dzięki 1,5% podatku przeznaczamy na realizację celów statutowych. Nie wydajemy ich ani na reklamę, ani na koszty administracyjne. Stowarzyszenie działa przy Zgromadzeniu Księży Marianów. To najstarszy w Polsce zakon męski, założony w 1670 roku. Przez te wszystkie lata nauczyliśmy się pomagać skutecznie, optymalnie, gospodarnie, wykorzystując powierzona nam przez Darczyńców środki na cele niezbędne i przynoszące jak największą korzyć potrzebującym.

Księża Marianie prowadzą misje w najbiedniejszych regionach świata. Twój 1,5% podatku pomoże nam w sfinansowaniu zakupu produktów spożywczych niezbędnych do wydawania bezpłatnych posiłków najuboższym. Nikt na świecie nie powinien cierpieć z powodu głodu. Bardzo prosimy – pomóż nam to zmienić.

Skorzystaj z darmowego programu E-PITY

Rozlicz swój PIT znacznie szybciej on-line lub pobierz program.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich wspiera ofiary klęsk żywiołowych i działań wojennych. w ostatnich latach szczególnie zaangażowaliśmy się w pomoc ofiarom tajfunu i działań wojennych na Ukrainie (wśród których było wielu Polaków). Docieramy z lekami i prowiantem tak, gdzie nie dociera inna pomoc humanitarna. Pamiętaj – przekazując nam 1 procent swojego podatku możesz uratować komuś życie.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich wspiera edukację dzieci i młodzieży w najbiedniejszych krajach świata. Przekazując nam 1,5% podatku wesprze szkoły prowadzone przez marianów w Afryce oraz placówki edukacyjne w Indiach. Każde dziecko powinno mieć prawo do nauki. Pomóż nam dać szansę na wykształcenie najbiedniejszym dzieciom.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich opiekuje się również sierotami oraz osobami starszymi, które nie mają żadnych bliskich. Samotność bez rodziny, zwłaszcza połączona z choroba jest bardzo dotkliwa. Twój 1,5% podatku pozwoli złagodzić ból naszych podopiecznych.

Najważniejsze informacje

Kto może przekazać 1,5% podatku?

1,5% podatku mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych), podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. Osoby te rozliczają się na drukach: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39.

Emeryci i renciści mogą przekazać 1,5% podatku, wypełniając PIT OP, który można pobrać w zakładce “Formularze PIT do druku”. Wypełniony i podpisany PIT OP należy wysłać do Urzędu Skarbowego do końca kwietnia.

Sprawozdania OPP dostępne są w serwisie niw.gov.pl Narodowego Instytutu Wolności oraz na stronie Stowarzyszenia.

Zapraszamy do skorzystania z poniższego linku.