Formularze PIT do druku

Ministerstwo Finansów Logo

Wszystkie formularze PIT zapisane są w formacie PDF. Są to najnowsze druki, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów, edycja PITy 2023 rok.

Formularz PIT OP

Skorzystaj z darmowego programu e-Pity

Rozlicz swój PIT znacznie szybciej on-line lub pobierz program.

Najważniejsze informacje

Czy powyższe formularze są zgodne z drukami Ministerstwa Finansów?

Tak, to są druki Ministerstwa Finansów, stworzone na podstawie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 października 2013 r. w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych(Dz.U. 2013 poz. 1303). Zawierają modyfikacje wprowadzone przez Ustawą o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, z dnia 10 września 2015 roku oraz projektu Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych z dnia 5 października br.

Zdecydowanie nie. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów zmianie uległy niektóre z formularzy PIT, to jest: wzory druków PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 i PIT-40, załączniki PIT/D i PIT/O, informacje PIT/B, PIT/M, PIT/Z. Aby mieć pewność, że PIT zostanie dobrze rozliczony trzeba użyć do tego aktualnego druku.

Potrzebujesz Adobe Reader, zainstaluj bezpiecznie go ze strony producenta tutaj

1,5% podatku dla OPP może przekazać osoba rozliczająca się na formularzu PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 i PIT 39.

Stare formularze PIT z poprzednich lat, można dla porównania rozliczeń pobrać z archiwum Ministerstwa Finansów tutaj. Trzeba jednak pamiętać, że PIT można rozliczyć jedynie na aktualnym formularzu. W przypadku pomyłkowego użycia nieaktualnego druku Urząd Skarbowy wezwie podatnika do złożenia korekty.